Kód: 76 | Značka: Fiskars

Vřetenová sekačka Fiskars StaySharp™ Max

6 999 Kč
Skladem (1 ks)

Fiskars vřetenová sekačka se záběrem 45 cm a velkým rozsahem výšky střihu.

Možnosti doručení
Kategorie: Ruční vřetenové sekačky
Záruka: 2 roky
? Šíře záběru: 45 cm
Počet nožů vřetene: 5
Výška střihu - maximální: 100 mm
Výška střihu - minimální: 25 mm
Motorový pohon vřetene: Ne
Pojezd: Ne
Hmotnost stroje: 23,5 kg
Koš na trávu: Ano (extra)
Objem koše: 18 l
? Použití: Domácí
? Pro plochy: 200 m2

sekačka Fiskars StaySharp™ Max je originální vřetenovou sekačkou. Technické řešení se liší od tradičních vřetenových sekaček. Sekačka Fiskars StaySharp™ Max kombinuje patentovanou technologii s perfektní ergonomií. V porovnání s tradičními vřetenovými sekačkami je snadnější ji tlačit, má větší žací výkon, nože zůstávají dlouho ostré a má větší rozsah nastavení výšky trávníku. Vynikající systém StaySharp™ seká trávu, aniž by se nože dotýkaly - tím se redukuje tlačná síla až o 30% a nože zůstávají dlouho ostré Patentovaná technologie Inertia Drive™ dodává dvojitý žací výkon k přeseknutí plevelu a míst, kde by jiné sekačky trávu pouze “žvýkaly”. Patentovaný design VersaCut™ je nejlepší ve své třídě s možností nastavení výšky sekání mezi 2,5 cm - 10 cm a umožňující sekat nejblíže k obrubníku. Jednoduše nastavitelná výška držadla s měkkým povrchem pro pohodlné držení. Možnost sklopit držadlo pro snadné skladování. Přední vyhazování posekané trávy. Lze doplnit košem na sběr trávy StaySharp™

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
0x
4
0x
3
2x
2
0x
1
0x
3
JS Avatar autora | 5.10.2020
Neznám přesně tento typ, ale používal jsem dlouho sekačku Fiskars Momentum, s úplně stejnými parametry a vizáží, předpokládám, že mezi nimi není podstatnější rozdíl. Pozitivní stránky: - velká šířka, robustnost, - setrvačníkové řešení a volnoběh - po rozjezdu se vřeteno otáčí rychleji než by odpovídalo rychlosti pohybu, což snižuje lidskou námahu (sekal jsem bez problému přes 400m2) a snižuje rozsah obvyklých "varhánků" na povrhu trávníku, při zpětném pohybu se vřeteno netočí, - z levé strany se dá sekat velmi blízko k okraji, - možnost nastavení výšky madla, - dobré dílenské zpracování. Výjimkou je koš, který ma tendenci padat, lze to napravit přihnutím úchytů, -možnost ostření lapováním (otáčením vřetene opačným směrem). Výrobce k tomu dodává Sharpening set obsahující kliku na otáčení, brusnou pastu, štětec na nanášení pasty a návod. Dalo se to koupit na Amazonu. Problematické stránky: velký rozsah výšky sekání, trávu s 10 cm asi nikdo vřetenovkou sekat nebude, pokud by to tedy vůbec šlo. Používal jsem jen 2. a 3. nejnižší stupeň (cca 3 až 4 cm), Velký rozsah výšky sekání vyžaduje seřídit sklon koše, aby tráva buď nevypadávala nebo se koš netahal po trávě, v praxi to bude obvykle vyžadovat seřízení sklonu jen na počátku. Negativní stránky:. - vřeteno se vůči pevnému noži dá seřídit velmi kvalitně, ale je to dosti pracné, - zásadním problémem jsou přední malá a úzká kolečka s tendencí se do trávy bořit. Vedlo to k nápadným cestičkám v trávě.
3
MS Avatar autora | 15.9.2020
Dopručuji pro vyšší ( 3 - 5 cm ) seč a větší plochy. Pro malé a členité plochy s nižší sečí je vhodnější použít klasickou konstrukci např. Gardenu, Brill apod. Jinak zpracování je na velice dobré úrovni, ostrost nového vřetene byla pro mne spíše zklamáním. Díky přednímu umístění koše je pak problém dosekávat rohy u domu, keřů atd.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
MK Avatar autora 9.9.2020 13:07
Dobrý den, tuto sekačku jsem zakoupil letošní rok a zatím jsem s ní sekal jen několikrát. Používám rotační sekačku a vřetenovou jsem chtěl "dosekávat" jen menší část trávníku u domu pro lepší vzhled trávníku. Jelikož jsem přes léto sekal rotační sekačkou na výšku cca 7 cm, následné sečení vřetenovou nebylo dobré. Velká část trávy za sekačkou se jen ohnula. Seřízení sekačky bylo v pořádku, opakovaně jsem kontroloval. Nedávno jsem začal sekat rotační sekačkou o stupeň méně, cca 5 cm. Následné použití vřetenové už bylo lepší, trávu to sekalo, nelehala si. Problém byl v tom, že na vřetenové sekačce jsem nastavil výšku sečení na druhý stupeň, cca 4 cm, a měl jsem problém sekačku utlačit. Pokud bych sekal jen vřetenovou a častěji (min. každý druhý den), pravděpodobně by to šlo v pohodě. Jakmile ale tráva vyroste více, vřeteno nestíhá a utlačit sekačku, aby se vřeteno otáčelo, je hodně pracné. Bohužel zatím nechci sekat častěji než max. dvakrát týdně a tato sekačka tedy asi pro mne nebude. Sběrný koš se při sečení větších přírůstků trávy opravdu rychle plní a je potřeba ho vysypávat už zhruba při třetinovém naplnění, jinak tráva začne vypadávat přes vřeteno ven. Řemeslně a materiálově je sekačka podle mne kvalitní. Pro spokojenost je potřeba ji používat ve správném režimu.
P Avatar autora Vřetenová sekačka Fiskars StaySharp™ Max 7.9.2020 12:47
Dobrý den, Sekačku Fiskars StaySharp používám již druhou sezonu, tak bych se rád podělil o mé zkušenosti s tímto produktem. Používám jí na plochu cca 500 m2. Po zakoupení jsem byl překvapen kvalitním zpracováním a perfektním seřízením vřetene. Sekačka je velice dobře zpřevodovaná a zvládne s ní sekat i má přítelkyně. Zkoušel jsem tři vřetenové sekačky a tato mi hned přišla v cenové kategorii nejlepší. Sekačku požívám 3x až 4x týdně a cca jednou do měsíce seřizuji a brousím obráceným chodem vřeteno. Nevím zda-li je to správný způsob, ale je to jediná možnost jakou jsem dohledal. Seřízení vřetene není úplně jednoduché a věřím, že jiné sekačky budou jednodušší na seřízení. Po seřízení vřetene je potřeba utáhnout čtyři šrouby, tím se mi seřízení vždy trochu rozhodí. Je potřeba sekačku seřizovat vždy položenou na rovné ploše a nijak jí neotáčet a přizvedávat. Rozsah výšky sečení od 2,5 do 10cm není úplně pravdivé. Na nejnižší polohu 2,5cm opravdu nelze sekat hustější trávník. Břicho sekačky je cca 1,5 cm pod spodkem vřetene a tlačíte ho po trávníku. Je to velice náročné a brzo dojde k vytahání řetězu, což má za následek že vám na trávníku vzniká jakoby manšetr. Sběrný koš není zrovna povedený. Špatně drží na sekačce, často vám spadne a vlítne to vřetene. Když sečete na nízko, tak se šoupe po trávníku. Přesto do něj dobře lítá tráva a nic nepadá na zem. Stačí si ho přiohnout a problém se vyřeší. Celkově jsem se sekačkou spokojený i když se nějaké ty mouchy najdou. Pokud budete se sekačkou sekat od 3,5 cm a jste trošku zručný, tak Vám jí mohu jen doporučit. Snad Vám mé postřehy pomůžou ve výběru.