Kód: 76 | Značka: Fiskars

Vřetenová sekačka Fiskars StaySharp™ Max

7 199 Kč
Skladem

Fiskars vřetenová sekačka se záběrem 45 cm a velkým rozsahem výšky střihu.

Kategorie: Ruční vřetenové sekačky
Záruka: 2 roky
? Šíře záběru: 45 cm
Počet nožů vřetene: 5
Výška střihu - maximální: 100 mm
Výška střihu - minimální: 25 mm
Motorový pohon vřetene: Ne
Pojezd: Ne
Hmotnost stroje: 23,5 kg
Koš na trávu: Ano (extra)
Objem koše: 18 l
? Použití: Domácí
? Pro plochy: 200 m2

sekačka Fiskars StaySharp™ Max je originální vřetenovou sekačkou. Technické řešení se liší od tradičních vřetenových sekaček. Sekačka Fiskars StaySharp™ Max kombinuje patentovanou technologii s perfektní ergonomií. V porovnání s tradičními vřetenovými sekačkami je snadnější ji tlačit, má větší žací výkon, nože zůstávají dlouho ostré a má větší rozsah nastavení výšky trávníku. Vynikající systém StaySharp™ seká trávu, aniž by se nože dotýkaly - tím se redukuje tlačná síla až o 30% a nože zůstávají dlouho ostré Patentovaná technologie Inertia Drive™ dodává dvojitý žací výkon k přeseknutí plevelu a míst, kde by jiné sekačky trávu pouze “žvýkaly”. Patentovaný design VersaCut™ je nejlepší ve své třídě s možností nastavení výšky sekání mezi 2,5 cm - 10 cm a umožňující sekat nejblíže k obrubníku. Jednoduše nastavitelná výška držadla s měkkým povrchem pro pohodlné držení. Možnost sklopit držadlo pro snadné skladování. Přední vyhazování posekané trávy. Lze doplnit košem na sběr trávy StaySharp™

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
MK Avatar autora 9.9.2020 13:07
Dobrý den, tuto sekačku jsem zakoupil letošní rok a zatím jsem s ní sekal jen několikrát. Používám rotační sekačku a vřetenovou jsem chtěl "dosekávat" jen menší část trávníku u domu pro lepší vzhled trávníku. Jelikož jsem přes léto sekal rotační sekačkou na výšku cca 7 cm, následné sečení vřetenovou nebylo dobré. Velká část trávy za sekačkou se jen ohnula. Seřízení sekačky bylo v pořádku, opakovaně jsem kontroloval. Nedávno jsem začal sekat rotační sekačkou o stupeň méně, cca 5 cm. Následné použití vřetenové už bylo lepší, trávu to sekalo, nelehala si. Problém byl v tom, že na vřetenové sekačce jsem nastavil výšku sečení na druhý stupeň, cca 4 cm, a měl jsem problém sekačku utlačit. Pokud bych sekal jen vřetenovou a častěji (min. každý druhý den), pravděpodobně by to šlo v pohodě. Jakmile ale tráva vyroste více, vřeteno nestíhá a utlačit sekačku, aby se vřeteno otáčelo, je hodně pracné. Bohužel zatím nechci sekat častěji než max. dvakrát týdně a tato sekačka tedy asi pro mne nebude. Sběrný koš se při sečení větších přírůstků trávy opravdu rychle plní a je potřeba ho vysypávat už zhruba při třetinovém naplnění, jinak tráva začne vypadávat přes vřeteno ven. Řemeslně a materiálově je sekačka podle mne kvalitní. Pro spokojenost je potřeba ji používat ve správném režimu.
P Avatar autora Vřetenová sekačka Fiskars StaySharp™ Max 7.9.2020 12:47
Dobrý den, Sekačku Fiskars StaySharp používám již druhou sezonu, tak bych se rád podělil o mé zkušenosti s tímto produktem. Používám jí na plochu cca 500 m2. Po zakoupení jsem byl překvapen kvalitním zpracováním a perfektním seřízením vřetene. Sekačka je velice dobře zpřevodovaná a zvládne s ní sekat i má přítelkyně. Zkoušel jsem tři vřetenové sekačky a tato mi hned přišla v cenové kategorii nejlepší. Sekačku požívám 3x až 4x týdně a cca jednou do měsíce seřizuji a brousím obráceným chodem vřeteno. Nevím zda-li je to správný způsob, ale je to jediná možnost jakou jsem dohledal. Seřízení vřetene není úplně jednoduché a věřím, že jiné sekačky budou jednodušší na seřízení. Po seřízení vřetene je potřeba utáhnout čtyři šrouby, tím se mi seřízení vždy trochu rozhodí. Je potřeba sekačku seřizovat vždy položenou na rovné ploše a nijak jí neotáčet a přizvedávat. Rozsah výšky sečení od 2,5 do 10cm není úplně pravdivé. Na nejnižší polohu 2,5cm opravdu nelze sekat hustější trávník. Břicho sekačky je cca 1,5 cm pod spodkem vřetene a tlačíte ho po trávníku. Je to velice náročné a brzo dojde k vytahání řetězu, což má za následek že vám na trávníku vzniká jakoby manšetr. Sběrný koš není zrovna povedený. Špatně drží na sekačce, často vám spadne a vlítne to vřetene. Když sečete na nízko, tak se šoupe po trávníku. Přesto do něj dobře lítá tráva a nic nepadá na zem. Stačí si ho přiohnout a problém se vyřeší. Celkově jsem se sekačkou spokojený i když se nějaké ty mouchy najdou. Pokud budete se sekačkou sekat od 3,5 cm a jste trošku zručný, tak Vám jí mohu jen doporučit. Snad Vám mé postřehy pomůžou ve výběru.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.