O nás

220516_SENA_ZAHRADA_8_0548Zakladatelem eshopu je obyčejný trávníkář Tomáš ŠENA.

Svou kariéŕu v oboru vřetenových sekaček započal v roce 2002, kdy úspěšně obhájil diplomovou práci na téma Rozbor strojů pro údržbu golfových hřišť. Vystudovaný obor Obchod a podnikání s technikou se mu stal pevnou liníí jeho života.  

Díky pochopení mimořádných vlastností vřetenových sekaček na kvalitu trávníku založil v roce 2007 svůj první eshop na prodej vřetenových sekaček ATCO, které začal v roce 2008 úspěšně dovážet z Anglie a prodávat na středoveropském trhu.

Po ukončení výroby ATCO v roce 2010 se Tomáš pustil do prodeje značky Allett a následně i do vývoje vlastní vřetenové sekačky. V roce 2013 založil firmu Swardman a o dva roky později v roce 2015 zahájil sériovou výrobu vřetenové sekačky Swardman Edwin a zahájil tím expanzi této značky do celého světa - od Mexika, USA, Hawaiie, přes Austrálii, Francii, Německo, Británii po Švýcarsko...  

V roce 2019 se svým společníkem prodali Swardman novému majiteli. Následně Tomáš spustil ŠENA shop a v roce 2020 spustil Tomáš tento eshop Centrum Vřetenových Sekaček s cílem dostat všechny značky na jedno místo a usnadnit zákazníkům jejich výběr.

V témže roce se Tomáš se svými kolegy pustil do vývoje nové aku vřetenové sekačky ELO, kterou v roce 2022 dodali prvním zákazníkům. 

Celou dobu od roku 2008 je nedílnou součástí Tomášovi strategie poskytovat komfortní servis na vřetenové sekačky, ať jde o broušení vřeten, zimní preventivní servis s komfortním svozem z celé republiky nebo po rychlé dodávky náhradních dílů a expresní broušení. 

Většinu vřetenových sekaček vystavujeme v showroomu v Praze a vybrané modely i na pobočce v Ostravě. Celková nabídka zahrnuje přes 18 značek všech kategorií.