Kód: 711/35 711/45 Zvolte variantu | Značka: ELO

ELO 1

16 999 Kč 19 999 Kč od 16 999 Kč
Objednáno Objednáno Zvolte variantu
Varianta:

Nejlehčí aku vřetenovka na trhu. ELO 1 je ideální model pro předzahrádky, terasové trávníky menších ploch. Záběr 35 nebo 45 cm.
Aktuální termín dodání srpen 2023. 

Možnosti doručení
Kategorie: Vřetenové sekačky
Záruka: 2 roky
? Šíře záběru: 35 cm; 45 cm
Počet nožů vřetene: 5
Výška střihu - maximální: 50 mm
Výška střihu - minimální: 15 mm
Motorový pohon vřetene: Ano
Pojezd: Ne
Hmotnost stroje: 11,5; 13,5
Koš na trávu: Ano
Objem koše: 19 I; 24 l
? Použití: Domácí
? Pro plochy: 150m2; 300 m2
Kapacita baterie: 77 Wh (cca 50 minut sekání)
Typ baterie: Li-ion

Český vývojový tým vyvinul v roce 2022 nejlehčí akumulátorovou vřetenovou sekačku. Ta je určena pro kvalitní střih na menších trávnících řadových domků, terasách a jiných hůře dostupných trávnících. Jako jediná aku vřetenová sekačka na trhu v této cenové relaci je vybavena pojezdovými válci, takže za sebou zanechává krásné anglické pruhy. 

Sekačka vznikala pro konkrétní cílovou skupinu uživatelů a cílem bylo řešit požadavky určité skupiny trávníkářů. Není to sekačka pro každý trávník, ani pro každého uživatele. Tvůrci se nesnažili tvořit produkt, který by byl ideální pro každého. Tým tvůrců ELO vždy řeší v první řadě funkci, spolehlivost, cenu a až jako poslední design. Design je výsledným průsečíkem právě těch předchozích požadavků. Nebylo snahou udělat něco, co už lze koupit a je na trhu dostupné. Cílem bylo vytvořit něco, co uživatelům chybí.

Model ELO 1 představuje minimalistické řešení pracovního nástroje. Design sekačky je jednoduchý až strohý, ale plně funkční. Díky tomu sekačka nezestárne ani po estetické stránce. Při vývoji byl důraz kladen na nízkou hlučnost, jednoduché ovládání, nízkou hmotnost a snadné skladování. 

Do modelu ELO 1 bylo vloženo veškeré know how o malých trávnících a jejich majitelích. Tato sekačka je určena pro moderní a náročné trávníkáře, kteří chtějí vřetenovou sekačku, kterou může používat bez obav více členů rodiny. 

Vřetenová sekačka ELO 1 se nabízí ve dvou šířích záběru. Model se záběrem 35 cm je určen pro plochy do 150 m2 a model se záběrem 45 cm je určen pro trávníky do 300 m2. Kapacita baterie vydrží na plochu 400 až 600 m2.

Baterie je v obou variantách šířek použitá stejná a vydrží při správném nastavení vřetene minimálně 50 minut kosení. Jen pro představu 150 m2 pokosíte při záběru 35 cm za cca 20 minut, 300 m2 pokosíte při záběru sekačky 45 cm za cca 30 minut. V ELO 1 je použita Lithium-iontová baterie (zkráceně Li-Ion baterie), což je v dnešní době nejpoužívanější typ baterie pro běžné spotřebiče. Sekačka je plně servisovatelná a jednotlivé komponenty včetně baterie lze po skončení jejich životnosti snadno nahradit.

ELO 1 charakterizuje jednoduché ovládání pomocí jedné páky, extrémně nízká hmotnost díky hliníkové konstrukci a 3D tisku, dlouhá výdrž baterie a praktický koš s pevným rámem pro pohodlné plnění a vysýpání jednou rukou. 

Díky štíhlé konstrukci dosahuje ELO 1 krásně zastřižených okrajů i podél zídek či vyšších obrubníků. Při vývoji bylo myšleno i na to, aby se stroj snadno přemisťoval i po schodech nebo přes obrubníky. 

Jako jediná sekačka na trhu má ELO 1 pojezd oddělený od pohonu vřetene, což umožňuje velmi lehkou jízdu bez odporu. Sekačka se pohybuje tlačením. Variabilně uložená řídítka umožňují ergonomické držení jakkoliv vysoké obsluze, bez jakéhokoliv nastavování a seřizování. Díky tomu se v sekání mohou snadno střídat různě vysocí uživatelé, aniž by se řídítka musela přenastavovat. 

Bezpečnostní tlačítko chrání sekačku před nechtěným spuštěním. Navíc zastavení vřetene pomocí motorové brzdy do tří vteřin zvyšuje bezpečnost jejího použití.

Dobíjení baterie PLUG-IN je pomocí dobíjecího konektoru na boku sekačky, to znamená, že není potřeba baterii ze sekačky vyndávat a vkládat do nabíječky, stačí pouze do sekačky zasunout konektor nabíječky a o zbytek se postará nabíječka sama.

Koš na trávu je extrémně lehký z hliníkové konstrukce potažený vysoce odolnou síťovinou proti prodření. Koš lze snadno manipulovat jednou rukou, což výrazně zrychluje a zlehčuje jeho vysýpání. Koš je umístěn před sekačkou, díky tomu ho lze velmi snadno sejmout ze sekačky a opět vrátit. Díky umístění vpředu má obsluha vyšší postavy dostatek prostoru i pro dlouhý krok.  

 - Jak vznikl název ELO? Více zde...

 - Jak probíhal vývoj a zahájení prodeje. Více zde...

Představení ELO 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
MB Avatar autora Baterie 23.10.2022 22:12
Dobrý den, znáte prosím předpokládanou životnost baterie a cenu výměny? Děkuji
JH Avatar autora Broušení vřetene 30.5.2022 19:29
Dobrý den, rozmýšlím se nad koupí ELO 1 35cm nebo Gardena 380 li. Důvod proč uvažuji vůbec o Gardena je ten,že mám dost vyvýšených záhonků, kdy dojezd k nim by byl s košem před vřetenem komplikovaný. Tam se mi jeví koš za jako vhodnější. Překvapila mě informace,že vřeteno Gardeny není určeno na pravidelné broušení a sekačka se bere spíš jako spotřební zboží. Proto bych se rád zeptal, jak je to se vřeteny sekačky ELO 1? A názor profesionálů na koš před vřetenem proti koši za vřetenem. Díky za odpověď.