Kód: 711/35 711/45 Zvolte variantu | Značka: ELO

ELO 1

19 999 Kč 23 999 Kč od 19 999 Kč
do 16 týdnů do 16 týdnů Zvolte variantu
Varianta:

Nejlehčí aku vřetenovka na trhu. ELO 1 je ideální model pro předzahrádky, terasové trávníky menších ploch. Záběr 35 nebo 45 cm. 

Možnosti doručení
Kategorie: Vřetenové sekačky
Záruka: 2 roky
? Šíře záběru: 35 cm; 45 cm
Počet nožů vřetene: 5
Výška střihu - maximální: 50 mm
Výška střihu - minimální: 15 mm
Motorový pohon vřetene: Ano
Pojezd: Ne
Hmotnost stroje: 11,5; 13,5
Koš na trávu: Ano
Objem koše: 19 I; 24 l
? Použití: Domácí
? Pro plochy: 150m2; 300 m2
Kapacita baterie: 77 Wh (cca 50 minut sekání)
Typ baterie: Li-ion

Nejlehčí aku vřetenová sekačka na světě. Sekačka je navržená tak, aby práce s ní byla snadná a neúnavná. ELO 1 je sekačka pro pravidelné stříhání nízkých domácích trávníků.

Precizní odlehčená hliníková konstrukce vyrobená z jednoho dílu tvoří skelet v němž je bezpečně uschována špičková Li-Ion baterie, tichá BLDC motor a řídící elektronika ELO. Kromě vřetene a spodního nože jsou všechny díly na této vřetenové sekačce hliníkové či plastové, čímž bylo dosaženo minimální hmotnosti při zachování precizního střihu a stále robustní konstrukce.

ELO 1 je vybavena pěti nožovým vřetenem se seřizováním vřetene vůči pevnému spodnímu noži.  Zastavení vřetene pomocí motorové brzdy do tří vteřin zvyšuje bezpečnost jejího použití.

Sekačka je osazena vpředu hliníkovým válcem, který chrání žací ústrojí před poškozením překážkami či nečistotami a velkým zadním válcem, který snižuje tlak sekačky na trávník a vytváří klasické pruhování trávníku. Zadní válec je z flexibilního polypropylénu, čímž má skvělé vlastnosti odolné proti proražení nebo poškrábání, navíc jízda po dlažbě či betonu je naprosto tichá a šetrná. Sekačka nemá pohon pojezdu, válce jsou uloženy v ložiscích, díky nimž je pohyb sekačky velmi snadný a příjemný.

ELO 1 se řídí jednoduchými variabilními řídítky s širokým průměrem pro pohodlné a pevné držení po celu dobu střihání. Spuštění vřetene je pomocí jedné páky a bezpečnostního tlačítka. Veškeré kabely jsou vedeny uvnitř, čímž nehrozí jejich zachycení o rostliny či jiné překážky. Řídítka lze při parkování narovnat do polohy, kdy nezabírají místo a tím je celá sekačka snadno parkovatelná a šetří místo. Řídítka umožňují ergonomické držení jakkoliv vysoké obsluze, bez jakéhokoliv nastavování a seřizování. Díky tomu se v sekání mohou snadno střídat různě vysocí uživatelé, aniž by se řídítka musela přenastavovat. 

Nastavení výšky je pomocí předního válečku, který má na obou stranách své konzole zajišťovací šrouby. Výška střihu je od 15 do 50 mm. Silnou stránkou sekačky je velmi dobré kosení vyšší trávy či vykvetlých dvouděložných plevelů.

ELO 1 je možné vybírat ze dvou šířek kosení – 35 a 45 cm. Užší model 35 cm je určen pro malé trávníky do 150 m2 a širší model 45 cm pro trávníky do plochy 300 m2. Sekačky ELO 1 mají velkou výhodu v téměř dokonalém dosekávání okrajů trávníku díky úzkým bočnicím kostry a absenci vnějších koleček.

Dobíjení baterie PLUG-IN je pomocí dobíjecího konektoru na boku sekačky, to znamená, že není potřeba baterii ze sekačky vyndávat a vkládat do nabíječky, stačí pouze do sekačky zasunout konektor nabíječky a o zbytek se postará nabíječka sama. Díky tomu bylo dosaženo výrazně vyšší kapacity baterie, která je chráněná proti poškození v kostře sekačky, tudíž nehrozí její poškození vlivem pádu nebo politím tekutinou.

Koš na trávu je extrémně lehký z hliníkové konstrukce potažený vysoce odolnou síťovinou proti prodření. Koš lze snadno manipulovat jednou rukou, což výrazně zrychluje a zlehčuje jeho vysýpání. Koš je umístěn před sekačkou, díky tomu ho lze velmi snadno sejmout ze sekačky a opět vrátit. Díky umístění vpředu má obsluha vyšší postavy dostatek prostoru i pro dlouhý krok.  

Design sekačky následuje funkci, proto je střídmý a snadno čitelný. Očima designérů se jedná o nadčasový produktový design, který vystupuje z řady a i po letech si bude zachovávat tvář.

Celá sekačka je vyvinuta a vyráběna v Česku. Za jejím vývojem a výrobou stojí trávníkář a specialista na vřetenové sekačky Tomáš Šena se svým týmem.

 

Představení ELO 1

Sestavení koše vřetenové sekačky ELO 1

Vybalení ELO 1

Zprovoznění vřetenové sekačky ELO 1

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
4
JS Avatar autora | 16.5.2024
Prozatím jen malá zkušenost, pocity trochu smíšené: Sekačka seká výborně, plně vyhovuje mým potřebám, ovládání jednoduché, používám ji na 300 až 400 m2 a nabití vydrží, vzhledem k velikosti je lehká. Ještě před prvním použitím sekačky se ale nedařilo seřídit vřeteno vůči pevnému noži. Po servisním zásahu se problém vyřešil, ale zřetelně jen dočasně. Naštěstí to kvalitu střihu viditelně nesnižuje, ale ukazuje to nějakou hlubší příčinu. . Drobné připomínky: trochu obtížněji se zapojuje kabel od řídítek do těla sekačky, bylo by vhodné, aby ukazatel výšky sekání byl na obou stranách, bezpečnostní vypínač je přespříliš citlivý na uvolnění, stává se mi to při otáčení sekačky o 180 stupňů - s tím se se asi nedá nic dělat, je třeba si na to při manipulaci zvyknout. :
5
PO Avatar autora | 18.6.2023
Super sekačka! Tichá, lehká a snadno ovladatelná. Po sečení je trávník nádherný :) 100% doporučuji tento produkt! Velká spokojenost

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
MB Avatar autora Baterie 23.10.2022 22:12
Dobrý den, znáte prosím předpokládanou životnost baterie a cenu výměny? Děkuji
Avatar autora Baterie 8.8.2023 08:06
Dobrý den, životnost baterie Li-Ion je minimálně 5 let. Používáme ty nejlepší články od výrobců Samsung nebo LG. Cena výměny včetně práce se aktuálně pohybuje hodně pod 5000 Kč.
JH Avatar autora Broušení vřetene 30.5.2022 19:29
Dobrý den, rozmýšlím se nad koupí ELO 1 35cm nebo Gardena 380 li. Důvod proč uvažuji vůbec o Gardena je ten,že mám dost vyvýšených záhonků, kdy dojezd k nim by byl s košem před vřetenem komplikovaný. Tam se mi jeví koš za jako vhodnější. Překvapila mě informace,že vřeteno Gardeny není určeno na pravidelné broušení a sekačka se bere spíš jako spotřební zboží. Proto bych se rád zeptal, jak je to se vřeteny sekačky ELO 1? A názor profesionálů na koš před vřetenem proti koši za vřetenem. Díky za odpověď.
Avatar autora Broušení vřetene 8.8.2023 08:11
Dobrý den, děkuji za velmi dobré dotazy. Gardena již aku vřetenovou sekačku 380 nevyrábí, tak se situace na trhu změnila. Co se týká koše, tak si klidně přijďte vyzkoušet k nám na showroom, jak "snadné" je manipulovat s košem za sekačkou a jak před sekačkou. Výhoda ELO 1 je je kromě nízké hmotnosti i v dosekávání okrajů. Sekačka je "štíhlá", tím pádem na krajích nechává méně nedosečené trávy. Navíc, jak jezdí po válcích, tak většinu typů okrajů dokáže doseknout na 100%, díky tomu, že pohodlně jedete s přesahem přes trávník až nad záhon nebo na chodník.