Kód: 46 | Značka: Webb

Vřetenová sekačka Webb H12

5 999 Kč
Skladem (>5 ks)

Jediná ruční vřetenová sekačka, která jezdí po válcích a dělá pruhy. Záběr 30 cm.

 

Možnosti doručení
Kategorie: Ruční vřetenové sekačky
Záruka: 2 roky
? Šíře záběru: 30 cm
Počet nožů vřetene: 5
Výška střihu - maximální: 24 mm
Výška střihu - minimální: 13 mm
Motorový pohon vřetene: Ne
Pojezd: Ne
Hmotnost stroje: 11,5
Koš na trávu: Ano
Objem koše: 18 l
? Použití: Domácí
? Pro plochy: 100 m2

Pokud chcete mít na trávníku pěkné anglické pruhy a stačí vám záběr střihu 30 cm, tak máte jedinou možnost, tuto sekačku Webb. Tato tradiční anglická značka vyrábí jako jediná ruční sekačku s válcem v předu i v zadu, tak jako je to u motorových vřetenovek. Díky tomuto válcování vznikají na trávníku pruhy. Koš je umístěný vpředu, takže se snadno plní a sundavá ze sekačky.

Sestavení - video návod

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
5
N Avatar autora | 16.7.2021
Sekačku jsem sestavil dle návodu na youtube od pana Šeny a mile mě překvapila. Ani jsem nečekal žádný zázrak za ty peníze, prakticky jsem si chtěl vyzkoušet jestli opravdu bude rozdíl v sečení (stříhání), než utratím peníze za profesionální vřetenovku. A rozdíl je vidět, žádné hnědé konce trávy po sečení, vřetenovka WEBB stříhá skvěle. Ze začátku než si trávník zvykl na zátěž jsem si říkal, že se docela nadřu, ale po pravidelném stříhání jezdí vřetenovka po trávníku velice lehce. Válec napomáhá pruhům anglického trávníku, pro mě skvělá volba. Po třech týdnech používání jsem spokojený, můžu doporučit.
5
JD Avatar autora | 19.5.2021
*****
4
Avatar autora | 12.12.2020
Po pracovní stránce bez výhrad, překvapil mě převod, opravdu má vysoké otáčky i při normální chůzi, štelovací matice by mohli být zalisovany ve vhodnějším materiálu....jinak jako zbytečně drahá. Cena 4tis by byla adekvátnější

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
JP Avatar autora Sečení u krajů/obrubníků 26.3.2023 09:51
Děkuji za odpověď, bohužel na jedné délce zahrady mám obrubníček cca 3-4cm nad úrovní trávníku.Takze tam mě to bohužel nevyjde přejet úplně do kraje, takže asi strunovka nebo nůžky že?Jinak zbytek zahrady mám pásy v zemi a tam tedy díky válcům co má sekačka to mužů krásně přejet.
Avatar autora Sečení u krajů/obrubníků 26.3.2023 10:12
Skutečně záleží, jak si vyhrajete s tím mapováním. Obecně se u žádné sekačky nevyhnete dosekávání.
JP Avatar autora Sečení u krajů/obrubníků 25.3.2023 09:31
Dobrý den, po jedné straně zahrady mám nízké obrubníčky, tato vřetenová sekačka asi není schopna sekat těsně u okraje obrubníčků?Pokud ne, jakou jinou by jste doporučil (máme cca 100-120m2 zahradu), popřípadě když vezmeme tuto vřetenovou sekačku, čím dosekávat u obrubníčků?Moc děkuji za odpověď Polesný
Avatar autora Sečení u krajů/obrubníků 25.3.2023 14:16
Dobrý den, záleží jak jsou obrubníky nad úrovní trávníku a současně na jakou výšku budete sekat. Tím, že má sekačka válce, tak klidně můžete jet válcem po obrubníku a tím doseknete úplně do kraje.
MB Avatar autora Použití sekačky 6.4.2021 16:42
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se sekačkou lze sekat i hůře přístupná místa (mám pár stromků, okolo kterých jsou v kruhu kameny + kačírek okoro buxusů a habrů na kraji zahrady. a trochu svahy. Druhý dotaz pak směřuje na doporučenou plochu. Mám cca 310m2 trávníku. Je toto už nevhodné pro ruční sekačku? Díky!
Avatar autora Použití sekačky 6.4.2021 19:51
Dobrý den, pokud se Vám to špatně seká s jakoukoliv jinou sekačkou, ani tato to asi nezjednoduší. Toto skutečně není myšleno pro trávníky 310 m2. Zvládnete to, to ano, ale se záběrem 30 cm Vám to bude trvat zbytečně dlouho. Tomáš Šena